Kuchnia na tarasie? Problem z odpływem

W mieszkaniu wyżej taras został zabudowany i zagospodarowany na kuchnię. W związku z tym pojawiła się konieczność wkłucia rury kanalizacyjnej z góry, która będzie musiała przechodzić przez ścianę kuchenną u nas i łączyć się z naszym odpływem. No i wygląda to w tej chwili tak:

Rura kanalizacyjna z góry Rura kanalizacyjna ciąg dalszy Rura kanalizacyjna - łączenie

Nie wygląda to ciekawie, bo:

  1. Rura musiała być wkłuta na lewą ścianę a nie tę kuchenną ponieważ jak widać przeszkadzają tam rury od CO
  2. Jest tam dużo już rzeczy. I rozdzielnia prądu (tak już było) i rura kanalizacyjna, i CO (na tę ścianę i ścianę obok) i kable od siły i stara instalacja prądowa. Trzeba będzie zrobić z tym porządek.

Myślimy jak przerobić te instalacje CO, żeby to nie było takie brzydkie.

 

Zmiana priorytetów

Przejrzeliśmy nieco niektóre miejsca w mieszkaniu  i doszliśmy do wniosku, że jednak meble do kuchni będą musiały trochę poczekać. Po opróżnieniu pomieszczeń okazało się, że problem wilgoci i pleśni jest dużo bardziej poważny niż zakładaliśmy.

Pleśń na ścianie

Farba, gładź i tynki są całkowicie przesiąknięte wilgocią. Cześć po prostu odpada od ściany i unosi się w powietrzu taki zapach jak… nad morzem? Na pewno nie jest to właściwy stan do zamieszkania.

Pleśń na ścianie

Musimy teraz zastanowić się nad tym co dalej z tym zrobić.

Meble kuchenne znikają – potrzeba nowe

Czuję, że ustalenie szczegółów związanych z organizacją kuchni będą należały do najtrudniejszych i najbardziej czasochłonnych etapów tego remontu. Zanim cokolwiek kupimy chcieliśmy najpierw przemyśleć kilka spraw „na papierze”. Pierwszy pomysł padł na meble z Ikei a przy okazji firma udostępnia na swojej stronie całkiem przyzwoity program do projektowania kuchni „Kitchen Planner”.

Wymierzyłem pomieszczenie i naniosłem kilka koncepcji. Na tę chwilę planujemy coś takiego.

1_rzut

Zdecydowaliśmy się skuć „okno” do samego dołu tak aby utworzyło wejście, a poprzednie wejście zamurować tak aby utworzyło ścianę. Mamy totalny problem ze zorganizowaniem miejsca na lodówkę jednocześnie zachowując koncepcję połączenia kuchni i jadalni. Ta lodówka chyba nie może tu stać – to nie wygląda za dobrze.

1_persp2