Archiwum kategorii: Pokój dziecka

Pokój dziecka

Postanowiłem, że zanim pojedziemy do sklepów oglądać meble zrobimy najpierw projekt. W ruch poszedł oczywiście SketchUp i udało mi się naskrobać układ pokoju

 

Mając gotowy model można zacząć zabawę z układaniem mebli. Okazuje się, że wiele firm oferuje wsparcie dla projektantów oferując gotowe modele 3d swoich produktów do zaimportowania w programie graficznym.

Vox: http://www.meble.vox.pl/architekci-wnetrz#bryly
Meblik: http://www.meblik.pl/strefa-klienta/

i parę innych się jeszcze znajdzie.

Uzbieraliśmy trochę funduszy na to aby kupić zestaw podstawowych mebli do pokoju dziecka. Oglądaliśmy produkty naprawdę wielu firm ale znów wygrała Ikea – pod względem cenowym 1/4 ceny za praktycznie to samo – może mniej designerskie ale i tak całkiem ładne.

Tradycyjnie „złóż sobie sam” (ale ja akurat to lubię) zajęło kilka dni bo niestety materiał z którego te meble są wykonane nie jest najtrwalszy i trzeba uważać, żeby nie uszkodzić i nie porysować. Niestety co zdarzyło mi się po raz pierwszy (a nie pierwszy raz meble Ikei składam) ułamało mi się kilka „ślimaków” a odłamki wbiły się w płytę tak, że nie szło ich wyjąć. Musiałem iść do działu reklamacyjnego aby dali mi kilka na wymianę – przy czym po minie pana z obsługi można było stwierdzić, że nie jestem pierwszy z takim problemem.

Z tego wszystkiego w rezultacie kupiliśmy:

 • 2x niska szafka z 3 szufladami
 • 2x nadstawka na szafkę
 • 2x szafa wysoka
 • 2x nadstawka na szafę
 • 1x łózko + materac
 • 1x schowek za łózkiem
 • 1x ogranizer na zabawki
 • 1x dywan (ulica)
 • 1x stolik
 • 3x krzesła

Całkiem sporo mebli a zmieściliśmy się w przyzwoitej kwocie

IMAG0849 IMAG0850 IMAG0852

 

Niestety ujęcia i prezentacja mebli nie są zbyt ciekawe ale to dlatego, że pokój wymaga jeszcze malowania a na dodatek stoi tam moje biurko (dzielę przestrzeń z dzieckiem 🙂 )

Robimy podłogę

Zdecydowaliśmy się w końcu na podłogę w postaci paneli laminowanych. Wybraliśmy rodzaj, firmę wzór itd – koniec, klamka zapadła. Po różnorakich kalkulacjach wyliczyliśmy, że będzie nam potrzebne 32 paczki co stanowi pewien zapas (około 5%) na położenie ich na powierzchni około 47 m².

Zastanawia mnie jednak ciągle kwestia związana z dylatacją pomiędzy pomieszczeniami. Jedni mówią, że tak inni, że nie potrzeba. Producent z kolei nie narzuca tego, ale sugeruje, że dobrze by było. Szczerze to wolałbym tych dylatacji nie robić, żeby pozbyć się tych okropnych list połączeniowych o które tylko każdy będzie się potykał.

UFW1538

Wybraliśmy taki model. Są to panele o następujących parametrach:

 1. Długość: 138 cm – 19 cm
 2. Grubość: 9,5 mm
 3. Fazowane krawędzie

UFW1538_01

Mam nadzieję, że w naszym mieszkaniu podłoga będzie się prezentowała jak na tym zdjęciu zachęca producent.