Szafa w sypialni gotowa

Udało się wreszcie zorganizować szafę. Co do jakości wykonania to jestem w miarę zadowolony aczkolwiek dało się parę rzeczy zrobić zdecydowanie lepiej. Zrzucam to jednak na pośpiech i opóźnienie (szafa była robiona od godziny 16.30 do 23.00 przez jedną osobę).

Wykonanie jest zgodnie z projektem. Podział na 3 części. W pierwszej rzeczy wiszące, w środkowej ubrania i ręczniki a w prawej części ubrania, pościele, buty i parę innych zapchajdziur. Na samej górze wspólną część tworzy pawlacz.

Kolor tego akcentu różowo-fioletowego wygląda zdecydowanie lepiej niż na projekcie. Będziemy pod ten kolor mieli inne elementy – np zasłony więc powinno to stworzyć w miarę spójną całość.

A tak szafa prezentuje się po ukończeniu.

 

Projekt szafy do sypialni

Jako, że na poprzedniej starej szafie wyrosła grzybnia i wyprowadziliśmy ją do pokoju „graciarni” mamy przez to utrudniony dostęp do ubrań i innych podręcznych rzeczy. Poza tym brak absolutnie miejsca na wszystkie inne rzeczy typu ręczniki, pościele, kurtki, torebki, itd itd… postanowiliśmy po wielu bojach i próbach znalezienia szafy wpasowującej się chociaż trochę w naszą niewymiarową wnękę w sypialni, że najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie szafa na wymiar.

IMAG0813

Takie miejsce mamy dostępne. Wymiary to 242x65x260

IMAG0816

Nasze rozważania zaczęliśmy oczywiście od projektu i ustalenia co gdzie jak rozplanować. Producenta wybraliśmy firmę Indeco, gdyż mieliśmy okazję oglądać jej pracę i efekty były dla nas akceptowalne.

Poszperałem i znalazłem internetowy projektant szafy od tego producenta co przełożyło się na stworzenie następującego „dzieła” 🙂

Poniżej projekt frontu. Zastosowane materiały to Lacobel – takie szkło kolorowe, niestety drogie jak cholera ale nie było nic bardziej efektownego. Kolor przedstawiony tutaj w rzeczywistości jest mniej jaskrawy i kolorystycznie wpasowuje się w miarę przyjemnie w nastrój sypialni

fronty

A tak prezentuje się układ wewnątrz. Wiele osób radzi nam aby ta lewa część na wiszące rzeczy była jednak większa, ale myślę, że taka nam wystarczy. Zakładamy, że to nie będzie jedyna szafa w domu a tutaj chcemy trzymać takie sezonowe i okazyjne rzeczy . Podręczne kurtki i płaszcze trzymać będziemy na korytarzu. Środek przeznaczony jest na moje rzeczy a prawa strona na rzeczy żony, przy czym szuflady są wspólne. Gdzie tu sprawiedliwość? 😛

wnetrze